Nominacja do Blog Liebster Award!

Bardzo dziękuję Emilii Andrzejewskiej za nominację do Blog Liebster Award! Na samym początku mojej przygody w blogosferze to dla mnie duże wyróżnienie i jednocześnie motywacja do dalszego rozwoju bloga.

Zgodnie z zasadami poniżej przedstawiam odpowiedzi na 11 pytań od nominującego oraz nominuję 5 wybranych przeze mnie początkujących blogów.

Wykonanie zadania:

1. Z czego jesteś najbardziej dumna/ dumny w swoim życiu?

Najbardziej jestem dumna, że w życiu spotykam bardzo życzliwych ludzi, dzięki którym mogę po kolei realizować swoje cele i marzenia. Wsparcie ludzi najbliższych mojemu sercu daje mi ogromną motywację, chęć i siłę do działania. Dzięki nim wiem, że kolejne punkty do realizacji są możliwe do osiągnięcia, stają się bardziej realne.

2. Czym według Ciebie są eksperymentalne podróże?

Jestem osobą bardzo pragmatyczną i twardo stąpam po ziemi. Dlatego też eksperyment dla mnie nie będzie niczym szalonym. W przypadku podróży ekstremalne są dla mnie te, dzięki którym mogę poznać miejsce, w którym jestem „od kuchni” – widzę, jak żyją ludzie, jakie mają codzienne problemy, jaki mają rytm życia, pracę, gdzie spędzają wolny czas i co jedzą. Swoisty eksperyment życia w przestrzeni.

3. Porażka, która sprawiła, że wzrosłaś/ wzrosłeś?

Jestem bardzo pozytywnie nastawiona do życia i wszystkie porażki szybko zapominam. Uważam, że wszystko, co nas spotyka, nie dzieję się bez przyczyny. Dlatego też porażki wspominam jako „zakręty na drodze”. Takim właśnie zakrętem była moja ostatnia zmiana pracy, motywowana dużym rozczarowaniem i niedocenieniem. W efekcie wiele zyskałam i osiągnęłam kolejny swój cel.

4. Jaka, w skali od 1 do 10, jest Twoja tolerancja na ryzyko?

Myślę, że 4. Czyli raczej niższa niż większa!

5. Częściej wybierasz zmianę czy stabilizację?

W moim przypadku odpowiedź nie będzie jednoznaczna 🙂 Preferuję zmiany przemyślane, bardzo pragmatyczne i realizowane z dużym rozsądkiem. Uważam, że mam bardzo ciekawe, różnorodne życie, ale wszystkie zmiany i nowości nie zaburzają osi mojej stabilizacji. Jeśli już muszę wybrać, to stawiam na stabilizację.

6. Preferujesz etat czy własną działalność gospodarczą?

Póki co stawiam na pracę etatową. Uważam, że wciąż jestem na etapie kształcenia zawodowego i zdobywania cennego doświadczenia. Etat daje mi dużo satysfakcji, ale też stabilizację, która pozwala mi się skupić na rozwoju. Moja praca jest jednak bardzo bliska biznesowi i rozwoju przedsiębiorczości. Zdecydowanie nie preferuję etatu, który polega na „siedzeniu na stołku”.

7. Dlaczego stworzyłaś/ stworzyłeś swój blog?

Wiele osób mówi mi, że mam w sobie pozytywną energię i ciekawe spojrzenie na świat, a zwłaszcza na karierę, biznes i sprzedaż. Do wielu przemyśleń dochodzę sama. Dlatego też chciałam się podzielić swoją wiedzą, zapałem i sposobem na rozwój osobisty. Jako polonistka i dziennikarka lubię pisać, poznawać nowych ludzi i angażować się w społeczność. Myślę, że mój blog stanie się miejscem, które mi to zapewni.

8. Twoja podróż życia? Już zrealizowana, czy jeszcze w planach?

Swoje plany realizuję po kolei – właściwie każda podróż, którą odbyłam, wcześniej była w planach – była marzeniem. Od wielu lat marzę jednak o wyjeździe na Kubę – ta podróż życia niestety nie jest jeszcze zrealizowana.

9. Czy masz jakąś pasję?

Mam, ale obawiam się, że nie będzie to nic wyróżniającego się. W wolnym czasie lubię czytać książki i oglądać filmy. Zawsze za swoją pasję uważałam rozmowę z innymi ludźmi. Z czasem jednak stało się to podstawą mojej codziennej pracy zawodowej. A jeśli zaczynamy zarabiać na pasji, trzeba sobie znaleźć inny sposób spędzania wolnego czasu.

10. Jakie są Twoje skojarzenia ze słowem prawnik?

Ze słowem „prawnik” kojarzą mi się długie mowy, przesycone środkami perswazji, a czasami nawet manipulacji. To człowiek stonowany, który potrafi dobrze dobierać argumenty w negocjacjach, trzeźwo myśli i ma otwarty umysł na ustawy oraz ich interpretacje.

Prywatnie uważam, że prawnicy to sympatyczni, szczerzy i otwarci ludzie, z którymi można porozmawiać na ambitne tematy. Być może wynika to z tego, że takich mam znajomych 🙂

11. Skąd pomysł na taką nazwę Twojego bloga?

Nazwa mojego bloga wzięła się wprost z codzienności. Tak nazywają mnie bliscy i znajomi w pracy i poza nią. Mam dość despotyczny charakter i to w ciekawy sposób przekłada się na codzienność. A skoro chcę pisać dla kobiet o karierze i biznesie nazwa, a właściwie mój nieoficjalny pseudonim doskonale się wpasował.

Nominowane przeze mnie startujące blogi:

http://www.rosewhiff.pl 

http://dookolapracy.pl/

http://izzynatropie.pl

http://timeforspain.com/

http://gruszkowo.pl/

Lista pytań dla Was:

1. Co powiedziałabyś / powiedziałbyś sobie dziesięć lat młodszej / młodszemu, gdybyś mogła / mógł?
2. Nie wyobrażam sobie dnia bez…
3. Co jest dla Ciebie najważniejsze w karierze zawodowej?
4. Którą cechę swojego charakteru lubisz najbardziej?
5. Co dla Ciebie ważniejsze: być czy mieć?
6. Kiedy ostatnio i dlaczego poczułaś / poczułeś się szczęśliwy?
7. Dlaczego stworzyłaś/ stworzyłeś swój blog?
8. Skąd pomysł na taką nazwę Twojego bloga?
9. Jakie jest najbardziej fascynujące miejsce, jakie odwiedziłaś / odwiedziłeś w życiu? Dlaczego?
10. Jaką ostatnio przeczytałeś / przeczytałaś książkę?
11. Co byś zabrała / zabrał na bezludną wyspę? Maksymalnie trzy rzeczy!

Blogerzy, czekam na Wasze odpowiedzi 🙂