Biblioteczka managera: najlepsze książki na jesień!

Wakacje tak szybko mi minęły, że właściwie nie zdążyłam się zastanowić, co czytać w ciepłe i przyjemne długie wieczory. Teraz wieczory będą chłodne i ponure, dlatego od razu przejdę do konkretów, co w takich momentach czytać. W ostatnich tygodniach nadrobiłam trochę zaległości, dlatego poznajcie moje najlepsze książki na jesień!

Według mnie najlepsze książki na jesień to:

 

“Żyć jak kot” Stéphane Garnier

Niezwykła i wspaniała książka – przede wszystkim lekka. Można przy niej odpocząć, a jednocześnie zastanowić się nad tym, co w życiu ważne i jak dbać o swoje interesy… niczym kot. Jako miłośniczka kotów porównania użyte w książce bardzo mnie bawiły i na długo pozostaną w mojej pamięci.

 

“Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris

Historyczna wyprawa w czasy, które każdy wymazać chce z pamięci. Jednak nie powinien. Tego nie uczą w szkole – a taka książka powinna być lekturą obowiązkową. Historia szokująca, prawdziwa, mrożąca krew w żyłach – pokazuje, że nic nie jest ani czarne, ani białe… zwłaszcza na wojnie. Dobrze napisana powieść na podstawie prawdziwych wydarzeń.

 

“Córka” Elena Ferrante

Zaciekawił mnie opis, miałam jeden dzień wolnego i przeczytałam. Szybko i odstresowująco. Nie czytam często powieści obyczajowych – wolę reportaże i książki branżowe, ale czasem trzeba oddać się chwili. Tak też było – kilka godzin, historia ciekawa, nietypowa o miłości do córek, wychowaniu i życiu kobiety. Warto w ramach relaksu.

 

“Budowanie relacji w firmie. Jak stworzyć zaangażowany i zadowolony zespół?” Terry R. Bacon

Jedna z pozycji obowiązkowych dla managera. Przeczytałam z zaciekawieniem, język w miarę ciekawy i wiele tematów z zakresu zarządzania z zespołem porządkuje i systematyzuje. Bez naukowych teorii, z ciekawymi przykładami i logicznym wyjaśnieniem.

 

Polecam Wam książki, które już przeczytałam. Na kolejne tygodnie czeka na mnie kolejka półka nieprzeczytanych – oto lista książek, które planuję przeczytać:

  1. “Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce”
  2. “Millenialsi zarządzają”
  3. “Styl prowokatywny w zarządzaniu i terapii”
  4. “Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji”

Pochwalcie się, jakie macie plany czytelnicze i co ostatnio przeczytaliście!

 

Zapraszam również do poprzedniego artykułu “Biblioteczka managera”.