jak-nie-zrujnowac-sobie-swiat

Jak nie zrujnować sobie Świąt? 5 zachowań, których trzeba się wystrzegać!

O Świętach Bożego Narodzenia słyszymy już od dwóch miesięcy – w sklepach nie brakuje promocji, ofert specjalnych i wyjątkowych okazji cenowych. Już w listopadzie na stacjach benzynowych w tle grała świąteczna muzyka. Tylko po co? Zastanawialiście się, o co w tym wszystkim chodzi i co zrobić, żeby nie zrujnować sobie Świąt?

Niestety nie mamy wpływu na to, co dzieje się w sklepach i w miejscach publicznych przed Bożym Narodzeniem – jeśli lubimy zakupowy szał, oczywiście możemy mu się poddać – choć wszystko z umiarem! Jedni wolą chodzić po galeriach handlowych, a inni w tym czasie myją okna. Your choice 🙂

Etap przygotowań to jedno, jednak same Święta to już druga strona medalu i tylko od nas samych zależy, jak je przeżyjemy. Na kilka dni przed – zamiast życzeń świątecznych – o tym, jak nie zrujnować sobie Świąt!

Pięć zachowań, których trzeba się wystrzegać w czasie Świąt Bożego Narodzenia:

1. Robienie tego, co inni uważają za słuszne – sam wiesz, co najlepsze dla Ciebie, więc w Święta tym bardziej nie sugeruj się innymi i nie rób tego, co oni uważają za najlepsze.

2. Spotkania się z ludźmi, z którymi nie chcę – nic na siłę! Wybieraj towarzystwo najlepsze dla obu stron i nie udawaj, że kogoś lubisz i chcesz z nim rozmawiać 🙂

3. Bieganie od domu do domu, bo wszystkich trzeba odwiedzić – cały rok nie widzimy się z rodziną, więc Święta to dobra okazja – nic bardziej mylnego. Ten czas najlepiej spędzić z ludźmi, których kochamy, cenimy, chcemy przebywać – ze wzajemnością.

4. Nadrabianie zaległości w pracy – na to na pewno przyjdzie czas, w Święta niczego to nie zmieni!

5. Kłótnie rodzinne – czasem lepiej powiedzieć słowo mniej i wspólnie w spokoju i zgodzie przeżyć ten wyjątkowy czas. Staraj się nie doprowadzać do atmosfery pretensji i kłótni.

Święta to czas, który trzeba przeżyć po swojemu, według własnych zasad i potrzeb. Tradycje i spotkania z rodziną są ważne, ale pamiętajcie, że żyjecie dla siebie, a nie dla innych. Dlatego dla siebie i ludzi, którzy są naprawdę ważni, powinniście odpocząć, zrelaksować się, zjeść coś pysznego, zobaczyć dobry film – po prostu być!

Wesołych Świąt!