biblioteczka managera

Biblioteczka managera: 5 propozycji na jesienne wieczory

Jesień to czas, kiedy znajdujemy więcej czasu na czytanie książek. Warto wtedy sięgnąć po lektury, które mogą nas rozwinąć, pomóc nam w pracy i w biznesie. Postanowiłam przygotować cykl artykułów pt. “Biblioteczka managera”, która pomoże Wam wybrać najbardziej wartościowe książki.

Co czytać jesienią? Oto 5 propozycji w ramach “Biblioteczki managera”;

1. “Manager jako coach. Nowoczesny styl zarządzania” Andrew Gilbert , Jenny Rogers , Karen Whittleworth

Dobra książka na początek drogi managerskiej. Uczy podstaw coachingu i wyjaśnia mechanizmy zarządzania zespołem. Ma również część z ćwiczeniami praktycznymi.

2. “Skuteczny manager” Chybicka Aneta, Puchalska Malwina

To praktyczny poradnik, który uczy, jak radzić sobie z trudnymi pracownikami czy też, jak budować autorytet w zespole. Książka napisana łatwym językiem, szybko się czyta i zapamiętuje.

3. “Potęga podświadomości” Joseph Murphy

To już lektura bardziej wymagająca – uczy myślenia o ludzkiej psychice i sterowania nią. Narzędzie przydatne, ale też niebezpieczne. Warto przeczytać, by uzmysłowić sobie, jak najlepiej zarządzać i nie przekraczać granic sterowania innymi ludźmi.

4. “Tajemnice kariery. 50 sekretów, które powinna znać każda kobieta sukcesu” Kate White

Bardzo motywująca i przyjemna lektura. W świecie biznesu, zdominowanym przez mężczyzn, są kobiety, które odnoszą sukces i warto wziąć z nich przykład.

5. “Etykieta menedżera” Tomasz Orłowski, Andrzej Szteliga

Coś o czym wielu managerów zapomina, a to bardzo ważna cześć biznesu i zarządzania. Bez etykiety naprawdę ciężko osiągnąć sukces, a ta książka porządkuje wiele kwestii i uzmysławia.

Muszę przyznać, że uwielbiam czytać książki, ale nie wszystkie z nich to te managerskie czy coachingowe. To część mojej pracy, którą naprawdę lubię. Jednak każdy z nas potrzebuje trochę odpoczynku i luzu. Dlatego sięgam również po inne książki: reportaże, biografie, a także powieści – takie, które niosą za sobą jakiś ciekawy przekaz.

Już za miesiąc kolejna propozycja w ramach cyklu “Biblioteczka managera”. Jakie są Wasze lektury z zakresu zarządzania i sprzedaży? Pochwalcie się w komentarzu, co ciekawego i wartościowego czytacie jesienią!